Karekod yazıcılar hakkıda genel bilgi


Herhangi bir yazıcı karekod barkod yazıcı olarak kullanılabilirHerhangi bir yazıcı karekod barkod yazıcı olarak kullaılabilir. Yazıcılar temel olarak kedilerine iletilen bilgileri ellerindeki çözünürlük kapasitesine göre basabilen cihazlardır.

Bu tanıma göre herhagi bir ev tipi mürekkep püskürtmeli yazıcı ( inkjetpriter ) veya bir lazer yazıcı veya bir barkod yazıcı karekod oluşturmak için kullanılabilir.

Peki bazı site ve firmalar özellikle KAREKOD YAZICI olarak yazıcı tavsiye ediyorlar. Bu karekod yazıcıların diğerlerinden farkı nedir?

Bazı yazıcılar karekod bilgisini text (yazı) olarak bilgisayardan alırlar ve kendileri 2d karekod barkodu oluştururlar. Bu özellik aslında kullanıcı tarafından algılanmaz. Bu daha çok karekod barkod yazılımı yazan kişilerin işlerini kolaylaştıran bir yöntemdir. Sektörde bir çok firma karekod üretimini kendisi yapmaktadır. Bu sebeble alacağınız herhagi bir yazıcı ile karekod basabilirsiniz.

Bu tanıma göre biz barkod yazıcı almazsak bile karekod oluşturabilir miyiz?

Evet. İsterseniz barkod yazıcı almadan herhangi bir lazer veya mürekkep püskürtmeli yazıcıda karekod çıkartabilirsiniz. Eğer günde 4-5 barkod çıkartıyorsanız bu sizin işlerinizi ağırlaştırmaz ama günde yüzlerce binlerce ürünün barkodlandığı bir ortamda  barkod yazıcı almak daha akılcıl olacaktır.

Üstelik barkod yazıcılar termal baskı tekiği kulladığı için etiket adeti başına düşen maliyet daha azdır.

Barkod yazıcılar ile etiket basmak daha ekonomik ve verimli bir yöntemdir.

 

karekod ayirac Karekod yazıcı görüntüsü
[Ana Sayfa]   [Hakkımızda]   [Ürünler]   [Hizmetler]   [İletişim]   [Karekod]   [İTS]   [Bağlantılar]  
İLAÇ TAKİP SİSTEMİ